Často kladené otázky

1. Co znamená "cashback", čili peníze zpět?

Cashback je anglický termín pro peníze zpět z nákupu, nebo-li označení vrácení části peněz z nákupů na internetu. Výše vracených peněz se u každého e-shopu liší. Můžeme používat také termíny jako odměna nebo provize.

2. Jak Alvarado.cz funguje?

Obchod (např. Kasa.cz) nám vyplácí provizi za každého zákazníka, kterého k němu přivedeme (čili zákazník učiní nákup). Jsme tedy prostředník mezi obchodem a zákazníkem, který funguje na principu tzv. affiliate marketingu. Obchod nám po schválení objednávky zašle domluvenou provizi. Následně minimálně polovinu této částky přepošleme dále na “váš registrovaný účet Alvarado” - čili na bankovní účet, který jste zadali ve svém nastavení. Peníze odesíláme až tehdy, pokud zadáte požadavek na vyplacení.

3. Proč je nutná registrace?

Díky registraci získá každý uživatel na Alvarado.cz svůj jedinečný odkaz, díky kterému vámi zvolený obchod (e-shop) pozná, že přicházíte od nás. Zároveň poznáme i my, že jste nakoupili v daném obchodě a můžeme vám tedy připsat peníze zpět z vašich nákupů (cashback).

4. Co znamená vstupní bonus a jak jej získám?

Vstupní bonus ve výši 50 Kč obdrží každý automaticky, provedením bezplatné registrace na Alvarado.cz. Automaticky se započítává do vaší první výplaty. Takže vám usnadní získat co nejrychleji vaše první peníze.

5. Jaká je minimální částka pro výplatu na můj bankovní účet?

Jakmile na vašem uživatelském účtě získáte odměny z nákupů ve výši 200 Kč, stačí zažádat o výplatu cashbacku a my jej vyplatíme na váš bankovní účet. Do výplatního minima jsou započítány i všechny bonusy (např. vstupní bonus 50 Kč).

6. Proč nevidím započítány některé nákupy?

Může se stát, že i když přejdete z Alvarado.cz na váš oblíbený obchod a provedete nákup, nevidíte započítány vámi provedený nákup. V tomto případě a také obecně pro bezproblémové fungování doporučujeme vymazat tzv. cookies z vašeho prohlížeče. Problém je v tom, že pokud jste již dříve navštívili obchod přes určité odkazy nebo použili “cizí” slevový kupón, automaticky brání zaznamenání informací právě pro nás. Návod pro správné vymazání tzv. cookies naleznete zde. Pro podrobnější informace si pročtěte návod, jak předejít ztrátě cashbacku, naleznete jej zde.

7. Proč u vás chybí můj oblíbený obchod a nenabízí odměny z nákupu?

Každý den uzavíráme spolupráci s novými obchody, ve kterých můžete získávat další odměny. Pokud vám některý z oblíbených obchodů v nabídce chybí, zašlete nám doporučení na podpora@alvarado.cz, kde prosím uveďte internetovou adresu obchodu a my obchod zkontaktujeme. Následně co nejdříve vyjednáme takové podmínky, které vám umožní získávat odměny ve vašem oblíbeném obchodě.

8. Pokud zažádám o výplatu na bankovní účet, jak dlouho vše trvá?

Vyplacení probíhá do 2 pracovních dnů od podání žádosti o vyplacení. Pokud budete mít pocit, že zažádaná výplata nedorazila včas, napište nám a mi na vše dohlédneme s maximální péčí. Nebude výjimkou kontaktovat přímo banky, které přenos zajišťují.

9. Proč je doporučeno vypnout blokátor reklam (např. AdBlock, uBlock)?

Blokátor reklam (např. AdBlock, uBlock a další ) slouží pro blokování internetových reklam. Bohužel tento program blokuje také některé potřebné funkce pro získání odměn z vašich nákupů, znesnadňuje správné zaznamenávání nákupů. Proto jej doporučujeme vypnout anebo si přidat naši stránku do tzv. "white listu" (seznamu povolených stránek).

10. Kde najdu nejnovější informace o portálu Alvarado.cz?

Zasíláme pravidelné novinky na e-mail registrovaným uživatelům, také přidáváme pravidelně novinky a speciální obsah na sociálních sítích, můžete nás sledovat na FacebookuTwitteru, či Instagramu.

11. Za jak dlouho mi připíšete odměnu na mém uživatelském účtu?

  • Nejpozději do 2 dnů uvidíte ve svém účtu na Alvarado.cz podrobnosti o provedeném nákupu, také obdržíte e-mail s upozorněním o nákupu.
  • Musíme nejdříve počkat, až nám obchodník provedený nákup potvrdí (schválí čí zamítne).
  • Podmínka pro plnohodnotné připsání odměn je zaplacení zboží z vaší strany a uplynutí 14-denní lhůty pro vrácení zboží, na které máte jako zákazník vždy právo. Jakmile nám obchodník potvrdí, že je vše v pořádku, připíšeme cashback na váš uživatelský účet.

12. Jak nakupovat na Alvarado.cz?

  • Najděte svůj oblíbený obchod. Hledat můžete také přímo zboží přes vyhledávač, který je umístěn uprostřed nahoře.
  • Poté stačí přejít do vámi zvoleného obchodu kliknutím na možnost "Přejít do obchodu" a provést nákup, přesně tak, jak jste zvyklí.
  • Pokud uskutečníte nákup ve zvoleném obchodě a obchodník tento nákup (uskutečnění přechodem přes Alvarado.cz) úspěšně potvrdí, bude vám připsána odměna (cashback) na “váš účet Alvarado”.